Obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

katyn

Dnia 12 kwietnia 2024r. Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na czele z panią Dyrektor Szkoły – Małgorzatą Jędruszczak miał zaszczyt uczestnictwa z pocztem sztandarowym, w tym uczniowie: Patrycja Kazanowkska 5 tmz, Zuzanna Linkiewicz 5 tmz i Szymon Mańko 2 tp pod opieką pani Wiolety Kister-Jakubiak na uroczystości upamiętniającej 84. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Po Mszy Św. w intencji poległych w Katastrofie Smoleńskiej oraz ofiar Zbrodni Katyńskiej sprawowanej w Kościele pw. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie złożono wieńce przed pomnikiem poległych. Obchody zrealizowane zostały przez Starostę Krasnostawskiego pana Andrzeja Leńczuka, Burmistrza Krasnegostawu pana Roberta Kościuka, Proboszczów Krasnostawskich Parafii oraz Krasnostawskie Stowarzyszenie Osób Represjonowanych Stanie Wojennym.

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie dziękuje za zaproszenie.

Opracowała: Wioleta Kister-Jakubiak.