1712940478355

W piątek 12 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusz Kościuszki odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie oraz grono pedagogiczne uczcili 84 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego śpiewania hymnu. Następnie, uczniowie Michał Piasecki (2tp), Paulina Chojda (1tz), Damian Nizioł (2tp), Nikola Róg (1tz), Igor Głąbicki (2tp), Sylwia Jaremek (5tzm), Klaudia Turkiewicz (5tpe), Karolina Rosolińska (4tz), Sylwia Rosolińska (5tmz), Oliwia Mazurek (1tse) przypomnieli tragiczny los polskich jeńców , który miał miejsce w Katyniu 84 lata temu. Scenariusz akademii oparty został na słowach poezji, tekstach historycznych oraz muzyce podkreślającej dramatyzm wydarzeń. Na zakończenie minutą ciszy uczczono pamięć polskich bohaterów.

Na zakończenie uroczystości  głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Małgorzata Jędruszczak, która podczas swojego przemówienia nawiązała do wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, podziękowała również wszystkim za pomoc oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.