Dzień otwarty w Zetce.

Wtorek, 16 kwietnia 2024r., godz. 9.00.

Tego dnia Zetka gościła uczniów z klas 7 i 8 szkół podstawowych naszego powiatu.

IMG 8361

Przywitaliśmy ich rockowo: muzyką w wykonaniu naszych uczniów grających na perkusji i gitarach elektrycznych. Mocne brzmienia i  humorystyczne przedstawienie zawodowej specyfiki Zetki stworzyły dobry klimat do tego, by pokazać, że nasza szkoła to pasje zawodowe i nie tylko…Przesłaniem tej części stały się słowa: ”Bądź wyrazisty. Przyjdź do Zetki i kształć się zawodowo.”

Następnie, podczas spaceru po szkole, nasi goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025, specyfiką różnych zawodów, realizowanymi projektami, inicjatywami podejmowanymi przez szkołę oraz  bazą dydaktyczną. Zainteresowani motoryzacją pytali o naukę w technikum pojazdów samochodowych oraz zawód mechanika w szkole branżowej. Mogli bezpośrednio porozmawiać z naszymi pasjonatami oraz zobaczyć ich motocykle i samochody. Młodzi przyszli „zawodowcy” mogli spróbować sił w spawalnictwie, układaniu fryzur czy branży budowlanej. Dla ścisłych umysłów swój zawód zaprezentowali nasi ekonomiści. Dużym zainteresowaniem cieszyła się szeroko pojęta gastronomia: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz w szkole branżowej. Tradycją tego działu stały się słynne poczęstunki Zetki. Po raz kolejny w promocji zdrowego żywienia wspiera nas Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Krasnystaw, za co bardzo dziękujemy.

Podczas dwugodzinnego spaceru po zawodach można było porozmawiać także o wielu realizowanych projektach: Europejskie praktyki Zetki, Świadomi na zdrowie, Zetka ratuje życie czy EcoFlow.

Uczniowie Zetki chcieli pochwalić się  szkołą, w której realizują swoje aspiracje zawodowe i przekonywali, że ZS nr 1 to:

-praktyczna nauka: konkretna wiedza i umiejętności praktyczne pod okiem doświadczonych nauczycieli;

-realne doświadczenie: praca z profesjonalnym sprzętem i narzędziami używanymi w danym zawodzie;

-perspektywy zawodowe: każdy z naszych zawodowców ma perspektywy zatrudnienia na polskim i zagranicznym rynku pracy.

Było świetnie: muzyka, dobry humor, przyjazna atmosfera i fachowość.

Nad wszystkim czuwało oko naszego pasjonata kamery, Adriana.

Z dumą nosimy bluzy i koszulki z napisem: I love Zetka, bo Zetka stawia na zawód i pasje.